Analiza Pierwiastkowa Włosa – co to jest?

Analiza pierwiastkowa włosa jest bezpiecznym i skutecznym sposobem diagnozy Twojego stanu zdrowia.
Skład mineralny włosów odzwierciedla wiele równowag fizjologicznych organizmu. Na podstawie ilości 29 pierwiastków (w tym 5 pierwiastków toksycznych) i ich wzajemnych proporcji we włosach opisuje się charakterystyczne cechy metabolizmu badanej osoby.
Wyniki pomagają w wykryciu wielu problemów zdrowotnych oraz tendencji do zachorowań. Są rzetelne i szczegółowe – znane i cenione w środowisku naukowym.

Analiza pierwiastkowa włosów program zdrowotny_small

Dla kogo

Analiza Pierwiastkowa Włosa, jest szczególnie polecana osobom:

 • mającym problemy z zachowaniem kondycji fizycznej i psychicznej (zwłaszcza o obniżonej odporności organizmu), 
 • osobom narażonym na zwiększony wysiłek (np. praca fizyczna, sport amatorski)
 • osobom mającym bardzo duży wysiłek fizyczny (np. sport wyczynowy).
 • chcących świadomie dbać o swoje zdrowie, 
 • w zakresie profilaktyki zdrowia,
 • wspomagająco w procesach leczenia i w rehabilitacji.

Analiza Pierwiastkowa Włosa ma zastosowanie w profilaktyce zdrowia dorosłych i dzieci (od 3 roku życia) oraz wspomaganiu leczenia i rehabilitacji. Bardzo skutecznie wspomaga leczenie zaburzeń: psycho-emocjonalnych (m.in. depresja, zła reakcja na stres), neurologicznych (m.in. SM, parkinsonizm, padaczka, autyzm), dermatologicznych (m.in. łuszczyca, bielactwo, wypadanie włosów, trądzik), kardiologicznych (m.in. miażdżyca, zawał) i schorzeń kostno-stawowych (m.in. RZS, osteoporoza).

Dlaczego warto ?

Wykonując Badanie Pierwiastkowe Włosa otrzymasz korzystne rabaty na zakup suplementów w moim sklepie, w pakiecie otrzymujesz również doradztwo. To świetna inwestycja w zdrowie!
Dzięki Analizie Pierwiastkowej Włosa można zniwelować problemy złego wchłaniania i wydalania (zaburzenia gastrologiczne) co pozwoli na prawidłowe odżywienie i naturalną detoksykację organizmu. Badanie może wykazać możliwość złego wpływu na metabolizm pierwiastków toksycznych, a program suplementacyjny pomoże pozbyć się ich z organizmu.
Dzięki zastosowaniu się do zaleceń suplementacyjnych i dietetycznych zawartych w wyniku, mamy szansę w walce z chronicznym zmęczeniem i osłabieniem oraz z leczeniem otyłości.

Co otrzymasz?

W wyniku Analizy Pierwiastkowej Włosa składającym się z około 36 – 52 stron dla osoby dorosłej, otrzymasz:

 1.  Wykresy z wartościami i proporcjami badanych pierwiastków
 2.  Analizy tendencji zdrowotnych i zaleceń aktywności fizycznej
 3.  Opis typu metabolicznego, 
 4.  Program suplementacyjny 
 5.  Dietę metaboliczną.

Opis typu metabolicznego:

Na podstawie proporcji pierwiastków możemy określić jaka jest Twoja biologiczna natura i jakie są jej dominujące cechy. Dzięki temu będziesz mógł dowiedzieć się jak działa Twój organizm i zrozumieć jakie procesy w nim zachodzą.
Dowiesz się czy masz wolną czy szybką energetykę organizmu; czy jesteś sympatykiem, czy parasympatykiem; czy masz wolne czy szybkie trawienie oraz jak szybko starzeje się Twój organizm. Ponadto zobaczysz jaką efektywność ma Twoja tarczyca oraz kora nadnerczy; jak Twój organizm radzi sobie ze stresem oraz czy dominują u Ciebie procesy kataboliczne czy anaboliczne.
Sprawdzisz jaką masz równowagę kwasowo-zasadową – czy masz zakwaszenie kwasem moczowym bądź mlekowym.
Dowiesz się jakie masz tendencje zdrowotne i co może Cię czekać w najbliższych latach jeśli nie podejmiesz zaleconych w wyniku kroków prewencyjnych.

Program suplementacyjny

Program suplementacyjny zawiera wymienione w tabeli, dobrane specjalnie dla Ciebie witaminy i mikroelementy, a także odpowiednie ich dawki i pory dnia kiedy należy je spożywać.
Program suplementacyjny składa się z dwóch etapów:

 • Pierwszy etap w zależności od potrzeb organizmu trwa od jednego do trzech miesiący i ma on charakter odżywczy. Jego zadaniem jest wyrównanie nadmiarów i niedoborów pierwiastków, czyli przywrócenie indywidualnej dynamicznej homeostazy w organizmie.
 • Drugi etap ma charakter prewencyjny i jest przeznaczony na sześć miesięcy. Jego zadaniem jest utrwalenie osiągniętego optymalnego stanu odżywienia mineralnego organizmu. Jeśli samopoczucie i zdrowie uległo zauważalnej poprawie, drugi etap suplementacyjny można stosować znacznie dłużej, nawet dwa lata.

Program suplemetacyjny jest stworzony kompleksowo. Oznacza to, iż tylko zażywanie całego programu (wszystkich zaleconych suplementów o określonych porach dnia) może przynieść pozytywne efekty.
Pamiętajmy, że suplementy nie leczą a odżywiają i w przypadku choroby należy udać się do lekarza.

Dietę metaboliczną

Dieta metaboliczna jest dietą optymalną dla Twojego typu metabolicznego i potrzeb Twojego organizmu. Zawiera ona wymienione w tabeli posiłki na siedem dni z wartościami kalorycznymi. Zamieszone są również przepisy do wymienionych posiłków.

Zadaniem tej diety jest wskazanie kierunku żywienia jaki należy przyjąć w celu osiągnięcia najlepszych efektów oraz wsparcia programu suplementacyjnego.
Czasami może okazać się, że zalecona dieta różni się od dotychczasowej (np. typowy „mięsożerca” może otrzymać dietę z dominacją warzyw) lub zawiera elementy, których nie lubi się (np. ryby albo warzywa). Jest tak, ponieważ wraz z rozwojem technologii żywieniowej zatarły się nasze naturalne i najzdrowsze smaki. Obecnie mało kto potrafi rozpoznać i jeść to, czego tak naprawdę potrzebuje jego organizm (np. potrzebuje wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, więc powinien regularnie spożywać tłuste ryby).
Jeżeli stan organizmu tego wymaga, zalecana jest również dieta oczyszczająca poprzedzająca dietę metaboliczną.

W wyniku określone zostanie również Twoje zapotrzebowanie energetyczne w zależności od prowadzonego trybu życia oraz potrzebna aktywność fizyczna.